ODJEZD: sobota 9. července 2022

SRAZ: ve 13,00 hodin v Zařízení Tišnov, Cihlářská 1, TIŠNOV-Hradčany

(49.3355847N, 16.4417631E)

PŘÍJEZD: sobota 16. července 2022

SRAZ: ve 13,00 hodin v Zařízení Tišnov, Cihlářská 1, TIŠNOV-Hradčany

Naši kolegové ze Zařízení Tišnov a ÚO BO byli i letos ochotni vytvořit nám zázemí pro hladký odjezd i příjezd táborníků. V areálu Zařízení Tišnov je dostatek parkovacích míst. Na mapě máte vyznačenou bránu, kterou budete do areálu vjíždět.

Rodiče na místě poprosíme o trpělivost, máme-li dodržet veškeré regule přijímání dětí na tábor, musí být řádně předána veškerá průvodní dokumentace a zdravotnice musí osobně probrat případnou medikaci apod.

CO S SEBOU na sraz:     

1. dítě

2. zavazadlo – NEJLÉPE KUFR, který se dá pohodlně umístit pod postel a děti v něm mohou mít celý týden složené věci. Zavazadlo prosím zřetelně označte jménem, ať se nezdržujeme při vykládání.

3. doklady dítěte:   A – zpráva dětského lékaře

                                    B – potvrzení o bezinfekčnosti (datum jsme vyplnili předem…)

                                    C – kopie kartičky zdravotní pojišťovny

                                    D – souhlas rodičů (pro případ návštěvy zdravotního zařízení)

4. léky dítěte – zdravotnice od Vás na místě srazu vybere léky, které mají děti užívat. Prosíme Vás o vyplnění jména a popsání dávkování nejlépe na originální krabičku léku a jeho příbalové informace.

5. malý batůžek s pitím a svačinou a sandálky nebo botami do vody či „kroksky“. Děti si do autobusu v Tišnově vezmou pouze batůžky, kufry na místo tábořiště dovezou kolegové z ÚO BM nákladním automobilem. Na tábořiště jsou dvě cesty. Delší lesem nebo v případě horka příjemnější a kratší cesta přes dva brody. V řece je cca 10 – 20 cm vody a jestli bude „pařák“, táborníci se určitě rádi projdou pár metrů osvěžující vodou. A jak to tak v řece bývá, na dně je kamení. Tak jim proto nechte někde po ruce v batůžku botky „na brodění“. Stravování na táboře začínáme svačinou, a pak bude teplá večeře. Sladké odměny nebo možnost nákupu něčeho na zub je zajištěna. Ve stanech nejsou žádné ledničky, tak dětem kromě sváči na první den nedávejte s sebou žádné zásoby. Jídlo bychom museli stejně nejpozději v neděli vyhodit!!!! V horkých dnech je pro děti komplikací i rozteklá čokoláda apod.

6. kapesné – navrhujeme max. 300 Kč pro starší, dle našeho názoru jim bude stačit i 200 Kč. V ceně tábora jsou veškeré materiály, ceny, odměny, vstupné atd. Děti si za kapesné budou odpovídat sami, tak volte částku přiměřeně!!!

NEDÁVEJTE DĚTEM NA TÁBOR žádnou ELEKTRONIKU – mobily, přehrávače, foťáky. Program, který pro ně chystáme, je natolik vtáhne do děje, že nebudou mít čas na nudu. Přes mobil jim zatoulané oblečení ani turistickou značku stejně najít nepomůžete a malé děti může zbytečně rozrušit telefonování s rodiči, kteří by jim v tu chvíli jinak „nechyběli“. Jsme v divočině, kde elektrika bude stěžejně určena pro zajištění chodu tábora, nikoliv dobíjení tabletů apod.

PODEPIŠTE malým dětem jejich věci. Spoustu vybavení jim kupujete nebo si půjčujete těsně před táborem a děti si je nepoznají (spacák, karimatka, pláštěnka, kufr, ešus, příbor, nožík, holínky…) Označením věcí ulehčíte práci s hledáním dětem i vedoucím 😊

DOTAZY s Vámi budou řešit hlavní vedoucí:

Bc. Ondřej SOCHOR 777 266 372 a Ing. Jana LERCHOVÁ 605 523 693

DOPISY, POHLEDY: Rodiče, prarodiče, kamarády prosíme, aby hlavně malým dětem poslali pohled nebo dopis třeba už v pátek před odjezdem (8.7.2022) a alespoň ještě jeden tak, aby to do pátku (15.7.2022) došlo na:   Letní tábor Skryje – Hasiči dětem

                                                         Pošta Dolní Loučky

                                                         594 55