Sobota 9.7.

Hlásíme, že jsme v klidu a v pořádku přijeli na místo. Táborem už voněla připravovaná večeře. Děti se seznámily s tábořištěm a pěkně se zabydlely ve stanech. Vpodvečer začalo pršet, tak jsme si místo plánovaného zahájení celotáborové hry, zařídili letní kino. K večeři byly boloňské špagety a nic nezbylo.

Neděle 10.7.

Ráno bylo krásné – plná sluníčka a ptačího zpěvu. Rozcvičkou jsme přivítali nový dne. Dopoledne jsme zahájili celotáborovou hru „Pevnost Boyard“. Dopoledni jsme zkusili svoji pružnost při protahování se obručí a svoji zručnost při přenosu předmětu na lankách. Soutěžící na Boyardu spolu musí umět velmi dobře spolupracovat, aby získali klíče k pokladu. Střílení z velkého praku to krásně prověřilo. Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak se hraje kroket a večer čekal na mladší oddíly les plný pohádkových postaviček. A vypadá to, že se i současné děti v pohádkách dobře vyznají.

Pondělí 11.7.

Noc byla v pohodě, nikdo si nestěžoval na zimu. Dopoledne jsme si prověřili šikovnost svých rukou a koordinaci pohybů při stavění dřevěné věže. Kdo nezkusil, nepochopí…Ale dostavěli jsme ji nakonec všichni. S nastraženýma ušima poslouchaly děti vyprávění naší nevidomé kamarádky Katky, která si s námi přišla popovídat o životě s tímto hendikepem. Probrali jsme běžný život i „veselé historky z natáčení“. Odpoledne jsme museli kuchařky „obehrát“ v kostkách o suroviny na vaření večeře. Každý oddíl si podle vlastního receptu uvařil na ohništi bramborový guláš. A vzhledem k tomu, že kotlíky se vrátily prázdné, vypadá to, že všem chutnalo.

Úterý 12.7.

V noci trochu zimička, ale dalo se to v klidu přežít. Po noční hře pro velkáče jsme si dali pozdější budíček, abychom se trochu dospali. Dopoledne jsme si zkusili své orientační schopnosti ve vytýčeném prostoru a vypadá to, že se neztratíme. Ballyball se „ujal“ a nejvíc nás bavila společná hra vedoucích i dětí. Po výborném obědě si konečně od soboty daly děti říci, a dokonce i odpočívaly. Odpoledne nás čekala „slepá stezka“. Připoutaní zámkem k vodícímu lanu jsme museli poslepu projít lesní stezkou. Na konci pak šikovné děti mohly najít klíč k zámku. Kdo se odpoutal, mohl hned s oddílem stavět provizorní přístřeší pro přespání nebo domečky pro skřítky. A večer už jen sprcha a film na dobrou noc.

Středa 13.7.

Ráno jsme zjistili, že bude opravdu perný den. Rozcvička, snídaně a koukáme, že k nám jedou hasičská auta. Na nástupu jsme se dozvěděli, že jsme součástí cvičení, při kterém budeme evakuovaní ze „zatopeného tábora“. Tatra brodilka nás všechny i s potřebnou výbavou převezla do bezpečí, a pak jsme mohli autobusem pokračovat do Tišnova. Na rozhledně Klucanina jsme dali obídek – jak jinak „výletový řízek“ a pořídili krásnou fotku. Odpoledne jsme měli „rozchod“ na nákupy a autobus nás pak odvezl zpět do Skryjí. A protože je středa „kritický den“, večer už jsme si jen pustili film a odpočívali.

Čtvrtek 14.7

Po snídani nás čekala další etapa celotáborové hry. Vyzkoušeli jsme si, jak se asi chodí Yettymu s velkýma nohama. Museli jsme si pořádně poradit a taktizovat, abychom nechali co nejrychleji „protéci“ míček vodovodními trubkami. Největší legrace byla, když jsme si v rámci jednotlivých oddílů museli vyměnit jedno tričko. Po obědě začala vytoužená táborová pouť. Děti si sami mohly vybrat, kterou z nabízených disciplín zkusí a co si za vydělané peníze koupí v obchůdku HOKY KOKY. Táborovou pouť nám trochu předčasně ukončila vydatná bouřka, ale i přes to jsme si to opravdu užili.  

Pátek 15.7

Uteklo to jako voda…Dnes poslední den celotáborového soutěžení. Po snídani jsme sháněli poslední klíče a nápovědy u Otce Foura a Pána temnot. U štafetových soutěží jsme si všichni vyzkoušeli jak postřeh, tak šikovnost rukou i fyzičku. Po kuřecích steacích se jen zaprášilo. Po obědě nás čekal na pevnosti Boyard sál s pokladem. Všechna družstva vyluštila úspěšně šifru a otevřela s její pomocí zámek k pokladu. Vysypané „Boyardy“ jsme následně vyměnili za odměny – čokoládové penízky a mikinu. Večer jsme se pořádně vyřádili na táborové diskotéce a zapálili závěrečný táborák. Ráno už jen pobalíme, uklidíme a čekejte nás na srazu v Tišnově.