ZLATÁ ŽÍLA BYLA VYTĚŽENA

Ve dnech 10.-17.7.2021 jsme se vydali do časů zlaté horečky.

V okolí zlatonosné řeky Želetavky jsme celý týden kopali a hledali zlato.

Cesta ke zlaté žíle nebyla vůbec lehká, ale všichni jsme ji nakonec zvládli zdolat a přežili jsme tak nádherných 7 dní v „nehostinné divočině“.


… A JAK NAŠE CESTA ZA ZLATEM VYPADALA ??? 

Den první – sobota

Rozloučili jsme se s milovanou rodinou a vyrazili jsme do nehostinného kraje zlatonosné řeky Želetavky, kde jsme založili stanové městečko Želetavka City.

Zde jsme se rozdělili do šesti zlatokopeckých part, které měly přidělenou svojí barvu a pod vedením ostřílených předáků – našich starých známých vedoucích a instruktorů jsme se vrhli do seznamovacích her. Večer jsme u táborového ohně složili slib zlatokopa. Každá parta také dostala na cestu za zlatem 1000 Klondaiských Dollarů“. 

Začali jsme psát svoje deníky.

Pro žlutou, oranžovou, červenou, modrou, zelenou a černou partu tak začala cesta za vysněným zlatem.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_01_sobota/


Den druhý – neděle

Po první zlatokopecké rozcvičce a snídani jsme se vrhli do bojů o zlato.

Bojovali jsme o vodu, o claim a také jsme museli projít přes celnici. Za tyto hry jsme pak podle umístění obdrželi pozemky a budovy. Získané pozemky jsme museli následně vybrat ze 70-ti možností v „Pozemkové bance“, pak jsme museli zajít na „Pozemkový Úřad“, kde jsme za zápis do pozemkové knihy museli zaplatit úředníkovi „poplatek za úřední záznam“ a následně jsme museli na „Úřad Sheriffa“, kde nám byly konečně zapsány pozemky do oficiálních map. Některé pozemky jsme si mohli i koupit, ale opět nás to stálo „běhání po úřadech“. 

Večer jsme se vydali do Casina zkusit štěstí v ruletě a čekali nás také „Hec-boje“.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_02_nedele/


Den třetí – pondělí

Ráno jsme absolvovali jezdecké závody. Dopoledne nás pak čekal hod holínkou, malování historie, zdobení hraničních kamenů, lanové překážky a očekávané rýžování zlata (dopolední program byl rozdělen na dva dny a tak jsme pokračovali v tomto také v úterý).

Celé odpoledne jsme pak měli na to, aby jsme v lese za táborem postavili funkční přístřešek pro dva členy party.

Večer jsme pokračovali v Hec-bojích, absolvovali jsme opět běhání po úřadech a zašli jsme si do Casina.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_03_pondeli/


Den čtvrtý – úterý

Dopoledne jsme pokračovali obdobně, jako v pondělí, protože bylo nutné vystřídat se v některých soutěžích.

Odpoledne jsme se rozdělili na mladší a starší táborníky a čekala nás soutěž s názvem „Sněžná slepota“. Klání to bylo velice těžké a napínavé až do samotného konce. Jelikož bylo poměrně horko, zchladili jsme se také v naší zlatonosné říčce.

Večer jsme pokračovali v Hec-bojích, absolvovali jsme opět běhání po úřadech a zašli jsme si do Casina.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_04_utery/


Den pátý – středa

Nad ránem nás vzbudily hromy a blesky a naše městečko zalila pořádná sprcha, ale během dopoledne se vyčasilo a vylezlo sluníčko, tak nám nic nebránilo v tom, vydat se na celodenní výlet do okolí hradu Bítov. A tak jsme se dostali opět alespoň na chvíli do civilizace na zmrzlinu a za nákupy. Po cestě jsme plnili zadané úkoly.

Večer jsme pokračovali v Hec-bojích, absolvovali jsme opět běhání po úřadech a zašli jsme si do Casina. 

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_05_streda/


Den šestý – čtvrtek

Dopoledne jsme se vydali na lov Grizliho, neboť nám začaly docházet zásoby potravin.

Odpoledne patřilo již tradičně Hoki-Koki obchůdku a tak jsme procházeli spoustu stanovišť s mini soutěžemi, za které jsme dostávali stříbrňáky, které jsme pak utratili za suvenýry z naší zlatokopecké cesty .

Večer následovaly opět Hec-boje, neminulo nás běhání po úřadech a nemohli jsme vynechat Casino v němž poprvé a také naposledy padl vytoužený Jackpot a tak se zelená parta těšila z obrovské výhry.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_06_ctvrtek/


Den sedmý – pátek

Po snídani jsme poslední soutěží „Souboj zlatokopů“ ukončili celotáborovou hru. Následně jsme dovyřizovali vše potřebné na úřadech a zašli jsme si na lodičky.

V podvečer přišlo očekávané odhalení cen zakoupených a vybojovaných pozemků. Toto proběhlo formou losování a tak si každý účastník naší výpravy vytáhl z klobouku hodnotu jednoho pozemku. Cena za pozemek byla rozdělena mezi vlastníky a byla přičtena k vybojovaným budovám jednotlivých zlatokopeckých part. A jak to už chodí (a při zlaté horečce tomu nebylo jinak), ne každý pozemek měl nakonec alespoň nějakou hodnotu. O jediný pozemek s cenou zlata 1.000.000,- Klondike-Dollarů se nakonec podělily dvě skupiny zlatokopů. 

Celkovým vítězem naší výpravy za zlatou žílou se tak stali žlutí zlatokopové se zlatem v hodnotě 553.990,- Klondike-Dollarů, na které obdrželi také pamětní šek …koneckonců – barva zlata je žlutá a název skupiny „Zlatá jedenáctka“, kterou si žlutí na začátku našeho dobrodrůža zvolili, byla šťastnou volbou pro tým.

Večer jsme vše zakončili opečeným buřtem a diskoškou pod širým nebem.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_07_patek/


Den osmý – sobota

Ráno po budíčku jsme se sbalili a vydali jsme se zpět za svými blízkými – domů.

Fotogalerie dne

https://hasicidetem.rajce.idnes.cz/2021_Zlatonosna_reka_08_sobota/